Najvyššie čapované slovenské pivo

Ďalší ročník bude pravdepodobne na Jajňacom štíte okolo septembra 2019 :)

V septembri 2018 sme úspešne zavŕšili už 5. ročník tejto dobročinnej akcie pre všetkých dobrých ľudí, ktorí chodia radi po slovenských kopcoch a dajú si dobré pivko.

Chceš dostávať novinky o ďalšom ročníku najvyššie čapovaného piva? Prihlás sa s tvojim e-mailom:

 

Chceš nám niečo napísať e-mailom?

 

Kriváň 2012, Rysy 2015, Slavkovský štiít 2016, Kôprovský štit 2017, Východná Vysoká 2018… 

Kto sme?

Sme partia kamarátov, ktorí milujú hory, dobrých ľudí a dobré pivo.

Čo robíme?

V rámci pohybu na čerstvom horskom vzduchu sa radi stretneme a urobíme niečo aj v prospech našich malých veľhôr. Po ceste nahor vyzbierame odpadky, ktoré po trase nájdeme a na vrchole predávame slovenské pivo za dobrovoľný príspevok. Ten potom venujeme TANAP-u resp. horským chatám na účely, na ktoré sa tieto peniaze hodia a sú potrebné.

A prečo sme?

Naše Tatry sú zaplavené pivom. Čapáčika, fľaškáčika či prechovku si môžete dať takmer všade. V každej reštaurácii, na každej horskej chate. Všimli ste si však niekedy, ako často je to naše domáce slovenské pivo? Skúste. Je toho žalostne málo. Či už kvôli silnejšiemu marketingu zahraničných pivovarov alebo kvôli úplatnosti manažérov, ktorí rozhodujú o tom, čo sa kde bude čapovať. Podľa nás je do to škoda. Slovenské pivo je jedno z top pív na svete. Naše značky vyhrávajú medajly na českých pivných festivaloch a my sami im nedávame dostatok dôvery a priestoru. Aj preto sme sa rozhodli, že dobré slovenské pivo vynesieme na vlastných chrbtoch na najvyššie slovenské štíty a za dobrovoľný príspevok ho čapujeme ľuďom, ktorí naň majú chuť. Vyzbierané peniaze potom odovzdáme tu v horách – tam kde splnia svoj účel…

Pokiaľ máte akékoľvek otázky, vylepšenia či nápady čo ešte pridať v budúcich ročníkoch, sem s nimi  ;)

 

Kde iní začínajú… Ferovci už dávno ležia pod stolom, alebo sú o tisíc kilometrov ďalej…